KİT (Keep In Touch) IELTS:

ELTS (International English Language Testing System) Sınavı, İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde çalışmak veya eğitim almak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliklerini ölçmek ve değerlendirmek amacıyla yapılan uluslararası bir sınavdır.                         

IELTS Sınavı, İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır. Birçok ülke tarafından kabul edilen uluslararası geçerliliği yüksek bir sınavdır. IELTS Birleşik Krallık Cambridge Üniversitesi, British Council ve Avustralya ortak mülkiyetindedir.

Ülkemizde British Council ve IDP Türkiye kurumları tarafından yapılmaktadır.

Bu sınav ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve İrlanda dahil olmak üzere pek çok ülkede eğitim görmek ve iş başvurusunda bulunmak için IELTS sonucu talep edilmektedir. Dünyadaki pek çok profesyonel kurum, göçmenlik büroları ve diğer hükümet kurumları IELTS notu ister. 140 ülkede 10.000 den fazla kurum IELTS Sınavını tanır.

Avustralya, Kanada ya da Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkelere göçmenlik başvurularında dil şartı olarak IELTS istenmektedir.

Ülkemizde Boğaziçi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi gibi pek çok üniversite, öğrencileri hazırlık sınıfından muaf tutmak için IELTS sınav sonucu istemektedir.

Ayrıca ülkemizde özel sektörde birçok kuruluşun iş başvurularında (THY pilot alımı, bankacılık vb.)  IELTS sınav sonucu istediği görülmektedir.

Böyle bir sınava hazırlanmak için en az 8 ay önce kurumumuz ile görüşüp eğitim programınızı hazırlamayı ihmal etmeyiniz. Uzman eğitimci kadromuz ile tüm sınavlarda başarılı olmanız için biz elimizden geleni yapıyor olacağız.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.